Zastal wygrywa w ostatnim meczu roku

Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra zanotowali drugie zwycięstwo w rozgrywkach European North Basketball League. We własnej hali pokonali oni Polski Cukier Start Lublin 94-88.

Zaczęło się źle dla Zastalu, bo w trzeciej minucie Start miał już prowadzenie 8-2. W kolejnych minutach nadal nie było widać w ekipie zielonogórskiej wyraźnej chęci na walkę, mieli oni mnóstwo strat. Końcówka jednak z serią 8-0 i po dziesięciu minutach Zastal przegrywał tylko 22-23.

Na minimalne prowadzenie 24-23 na początku drugiej kwarty wyszli gracze Olivera Vidina, ale co zyskali niemal od razu stracili i po kilku chwilach ponownie na prowadzeniu Start Lublin. Prowadzenie lublinian zostało zachowano do końca pierwszej połowy, po której schodzili na przerwę z wynikiem 45-44, bo w samej końcówce ponownie zaczęli punktować koszykarze Zastalu.

W 24 minucie po akcji 2+1 Zastal wyszedł na prowadzenie 54-52. Trzy punkty dołożył jeszcze Bryce Alford i było 57-52. Właśnie wtedy zielonogórzanie zanotowali serię 0-7 i znów przegrywali. 10 minut przed końcem to jednak Zastal prowadził 68-67.

W kwarcie czwartej obie ekipy wymieniały się prowadzeniem. W ostatnich sekundach Alford przy stanie 83-83 mógł trafić, a Zastal by wygrał w regulaminowym czasie, ale potrzebna była dogrywka.

W dodatkowych pięciu minutach lepiej wyglądali zielonogórzanie, którzy ostatecznie wygrali 94-88.