Zastal bez punktów w Nowy Rok

Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra przegrali na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 78-85 w meczu Energa Basket Ligi.

Choć dwa pierwsze punkty rzucili zielonogórzanie, to lepszy początek miał Śląsk, który szybko prowadził 10-2. W piątej minucie było już tylko 11-10, bo Dusan Kutlesić rzucił szybko 6 punktów. Co Zastal wypracował, niemal natychmiast stracił i przegrywał 10-15. Po dziesięciu minutach lepszy wynik mieli cały czas gospodarze, było 23-17.

W drugiej kwarcie zielonogórzanie długo próbowali gonić rywali. W 16 minucie zielonogórzanie na 1 punkt i przegrywali tylko 32-33. Wtedy też przestali trafiać, a wrocławianie zanotowali jednak serię 12-0. Do przerwy 46-37 prowadzili gospodarze.

W trzeciej kwarcie niemal cały czas kilka punktów przewagi miał Śląsk. Kwartę wygrał jednak Zastal, a w całym meczu przegrywał tylko 59-62. A w 32 minucie mieliśmy remis po 64. W połowie kwarty gospodarze prowadzili już dziesięcioma punktami 76-66. Przewagi już nie wypuścili i Zastal przegrał pierwszy mecz 2023 roku 78-85.