Zielonogórska młodzież odprawiła z kwitkiem Żaka Krzeszyce

Siatkarze UKS Trzyna-stki Zielona Góra wygrali trzecioligowy mecz z zajmującym dotąd trzecie miejsce w ligowej tabeli zespołem Żaka Krzeszyce 3:0. W końcówce pierwszego seta gospodarze prowadzili tylko 22:21, ale przerwa na żadanie szkoleniowca zielonogórzan przyniosła efekt i pierwsza partia zakończyła się wygraną Trzynastki do 21. Drugi set przebiegał pod dyktando gości. Prowadzili już 24:21, ale znów skutecznie zagrała zielonogórska młodzież. Najpierw doprowadziła do remisu 24:24, a w decydującym momencie dobrze funkcjonował blok i gospodarze wygrali 27:25. Trzeci set także był wyrównany. Goście doskoczyli na 23:23, ale znów decydujące piłki były wygrane przez zielonogórzan. 25:23 i po 90 minutach wygrana 3:0.

Zawodnicy Żaka Krzeszyce podkreślali dobrą grę w bloku rywala i postępy jakie poczyniła zielonogórska młodzież: