Trudny mecz Zastalu, ale druga wygrana jest

Enea Zastal BC Zielona Góra musiał wspiąć się dziś na wyżyny, bo MKS Dąbrowa Górnicza długo stawiał twarde warunki w hali CRS. Zastal pokonał jednak rywala z Zagłębia 91-79.

W I kwarcie obie drużyny szły łeb w łeb. W 3 minucie goście prowadzili 9-5, potem zryw 7-0 Zastalu i 12 -9 dla wicemistrzów Polski.

Później były między 4 punkty z rzędu Sulimy i trójka 19-latka Szymańskiego i Zastal wyszedł na prowadzenie 22-17. Ale w 6 minucie Dąbrowa robi serię 6-0 po błędach Zastalu i teraz ona prowadzi 23-22.

Do końca tej kwarty nikt nie ma wyraźnego prowadzenia, na koniec w końcu trójkę trafia pudłujący do tej pory z obwodu Tony Meier i po 10 minutach Zastal wygrywa 30-27.

W II kwarcie jednak mamy ciągle błędy w obronie, a w ataku też Zastal nie błyszczy i goście obejmują prowadzenie – w 18 minucie wynosi ono już 8 punktów, 38-46. Trener Vidin bierze kolejne czasy, ale one nie zmieniają sytuacji. Do przerwy MKS prowadzi 48-44.

Zastal kiepsko zaczął II połowę i szybko przegrywał 48-55 po trójce Czujkowskiego. Na szczęście dobrze odpowiedział – po trójce Meiera i w ogóle serii 11-5 w 27 minucie był remis 57-57.

W 28 minucie wjazd pod kosz Fraziera i Zastal wyszedł na pierwsze prowadzenie od 18 minuty, 61-59. Zastal po trzeciej trójce Meiera prowadził nawet 66-61, ale zmarnował dwie okazje do zdobycie kosza, a goście na koniec wyrównali i przed 4 kwartą był remis 66-66.

Ostatnia kwarta zaczęła się od 5-0 dla Zastalu po wolnych Apića i trójce Fraziera i mieliśmy 71-66 dla miejscowych. MKS jednak grał bardzo twardo w obronie, a Moore trzymał niewielką stratę. Dwie akcje skończone w ostatnich sekundach przez Josepha i Fraziera dały jednak Zastalowi oddech, bo w 35 minucie wyszedł na prowadzenie 76-68.

Frazier zaszalał znowu na koniec 37 minuty – trafił za 3 i Zastal uciekł na najwyższą do tej pory przewagę 83-72. Trener gości Jacek Winnicki wziął ostatni czas. Zastal zmarnował dwie akcje, MKS trafił dwa razy i teraz czas dla Olivera Vidina, bo jest tylko 83-76. Ale Zastal w końcu dowozi wygraną do końca, a mecz zamyka trójką Jarosław Zyskowski. Wynik ostateczny – 91-79.