SKM Zastal na podium mistrzostw Polski U19!!!

SKM Zastal Zielona Góra pokonuje Trefl Sopot 88-77 i zdobywa na turnieju w Sopocie brązowy medal mistrzostw Polski do lat 19!!!

Pierwszą kwartę Zastalowcy zaczęli od szybkich ataków i prowadzenia 8-0.

Rywale pierwsze punkty zdobyli w 5 minucie i mecz się wyrównał, zrobiło się 10-10 i do końca kwarty zespoły szły łeb w łeb.

Zastal po 10 minutach prowadził 17-14.

Na początku 2 kwarty Zastal odskoczył na 8 punktów, w 13 minucie było 22-14, ale za chwilę błędy ekipy Dawida Mazura, 7 punktów z rzędu sopocian i tylko 22-21 dla SKMu i trener Mazur bierze czas.

Mecz jest wyrównany, ale w 18 minucie Góreńczyk trafia za trzy, dodaje w tej akcji punkt z wolnego i Zastal znów ma 8 punktów przewagi, jest 33-25.

Zespół Dawida Mazura gra jednak falami i za moment prowadzi już tylko 33-31między innymi po dwóch stratach własnych.

Na koniec kwarty dwa faule Trefla na Tobiaszu Dydaku, center Zastalu zamienia je na 4 punkty i SKM Zastal po pierwszej połowie prowadzi 38-31.

W 28 minucie po trójce Rafała Szpakowskiego Zastal ucieka na 61-49! Potem show robi Ilian Węgrowski, który trafia niemal wszystko i po jego akcji 2+1 Zastal prowadzi 68-54.

Tyle, że końcówce Zastal dopuszcza rywala do wejścia na kosz, Kacper Hołyś popełnia faul niesportowy i Trefl w ciągu 9 sekund zdobywa 6 punktów!

Przed 4 kwartą jest tylko 68-60 dla młodych Zastalowców.

Zielonogórzanie źle zaczęli 4 kwartę, długo nie mogli trafić z gry i Trefl się zbliżał. W 34 minucie po trójce Eryka Adamca było już tylko 69-66 dla Zastalu. Trener Mazur wziął zatem czas i w końcu w 35 minucie Góreńczyk trafia w kontrze, ale Trefl jest rozpędzony i Zastal prowadzi tylko 72-71.

Węgrowski trafia wtedy pierwsza trójkę(wcześniej 4 spudłował). 75-71 Zastal prowadzi, a do końca 4:45.

Do końca mecz jest piekielnie zacięty, na 2 minuty przed końcem tylko punkt przewagi Zastalu.

Dydak trafia spod kosza, za chwilę strata Trefla, świetna kontra Węgrowski – Szpakowski i Zastal ma 82-77 na 1:14 przed końcem.

Zastal znów znakomicie w obronie, Trefl popełnia błąd 24 sekund, a Dydak kończy akcję dobitką i na 35 sekund przed końcem jest 84-77.

Zastal po znakomitej końcówce w defensywie kończy mecz wygraną 88-77 i zdobywa brązowy medal mistrzostw Polski!!!