Lechia bije Stilon w Lidze Makroregionalnej; 5 goli Sadowskiego!

W I meczu Ligi Makroregionalnej U19 piłkarze Lechii Zielona Góra pokonali na własnym boisku Stilon Gorzów 6-0, prowadząc do przerwy 2-0.

Wydarzeniem meczu było 5 goli strzelonych dla Lechii przez Aleksandra Sadowskiego. Trzy z nich ten gracz zdobył z rzutów karnych.

Mecz zaczął się od przewagi Lechii i gola już w 8 minucie – Sadowski strzelił po raz pierwszy z jedenastu metrów po niepotrzebnym faulu Stilonu. Kilka minut później Lechia oddała inicjatywę i to Stilon miał częściej piłkę przy nodze i groźnie atakował.

Tyle, że nie potrafił wykończyć akcji nawet jeśli miał przed sobą tylko bramkarza Lechii.

A Szymon Słodki zagrał znakomite spotkanie – wybronił w kilku sytuacjach sam na sam, dobrze wprowadzał też piłkę do gry. Lechia ma mu dużo do zawdzięczenia.

Tymczasem w końcówce I połowy miejscowi znów mieli karnego i Sadowski podwyższył na 2-0.

W II części spotkania jeszcze Stilon spróbował zaatakować, ale znów Słodki bronił jak natchniony. I Lechia przybitemu rywalowi strzelała kolejne bramki.

Sadowski dodał dwie, a jedną, po dynamicznym wejściu w pole karne, Jakub Guder.

Lechia wygrała 6-0, a Stilonowcy mają o czym myśleć. Ich trener – Krzysztof Kaczmarczyk – już po meczu zrobił im długi wykład o ich postawie…