AZS przegrał, ale i tak będzie drugi

Porażką 1-3 z Empirią Orionem Sulechów zakończył się ostatni mecz siatkarek AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego w dolnośląsko-lubuskiej trzeciej lidze. Teraz akademiczki czekają na pozostałe rozstrzygnięcia w ostatniej kolejce sezonu, która za tydzień (wówczas pauzują). Pewne jest jednak, że w fazie play off rozgrywek wystartują z drugiego miejsca.

Pierwszy set długo był wyrównany. Dopiero w końcówce siatkarki z Zielonej Góry zdobyły przewagę i wygrały 25-21.

W drugim początkowo również obie drużyny trzymały się blisko. Przy stanie 9-6 dla AZS-u trener Empirii poprosił o czas. I przyniosło to skutek, bo jego drużyna zaczęła punktować. Wobec tego tym samym zrewanżował się duet trenerski akademiczek, a było wówczas 14-11. Sulechowianki następnie szybko i wysoko podwyższyły wynik, wydawało się też, że pewnie wygrają. W końcówce zrobiło się jednak nerwowo i wygrały tylko do 22.

Set trzeci bez historii. Całkowita dominacja sulechowianek i wygrana 25-12. Z kolei ostatnia partia podobna do pierwszej. W ostatnich minutach AZS prowadził 23-21. Wówczas seryjnie po raz kolejny zaczęły punktować gospodynie, które wygrały do 23 i zgarnęły komplet punktów w starciu z faworyzowaną ekipą z Zielonej Góry.