Lechia rozczarowuje i przegrywa u siebie

Piłkarze Lechii Zielona Góra przegrali w III lidze na własnym stadionie z FotoHigieną Błyskawicą Gać 0-2(0-0).

Lechia groźna była tylko na początku spotkania, kiedy oddała dwa kąśliwe strzały, ale przez większą część spotkania przeważali goście.

Dużo piłek przejmowali w środku pola, przeprowadzali groźne kontry, a gracze Lechii nie nadążali często za rywalem. Sporo pracy miał w związku z tym bramkarz Wojciech Fabisiak, który kilka razy czujnie zachował się w groźnych sytuacjach.

Do przerwy gole nie padły, ale w II połowie Fabisiak wyciągał 2 razy piłkę z bramki.

Najpierw w 60 minucie piłkę kilka metrów przed bramkę dostał były gracz Lechii, Ilan Rappoport. Świetnie przyjął górną piłkę, przełożył ją z nogi na nogę i z bliska pokonał bramkarza Lechii.

Sześć minut później Ilan dośrodkował z rzutu rożnego, obrońcy zostawili wolnego Pabiniaka, a ten bez problemu zdobył drugiego gola dla gości.

Lechia nadal nie błyszczała – nie była dziś w stanie zdobyć choćby kontaktowego gola i przegrała 0-2.