Zastal powalczył do przerwy, CSKA spokojnie i wysoko wygrało

W I meczu ligi VTB 2021/22 Enea Zastal BC Zielona Góra przegrał z CSKA Moskwa – w stolicy Rosji miejscowi pokonali wicemistrzów Polski 105-71. W I połowie Zastal grał z Rosjanami wyrównane spotkanie. Druga część meczu już pod dyktando jednej z najlepszych drużyn Europy, która zwłaszcza w 4 kwarcie pokazała klasę.

Pierwsza kwarta była wyrównana. Zastal zaczął skutecznie – David Brembley miał akcję 3+1, potem poprawił  i wicemistrz Polski prowadził 6-4.

W 4 minucie Zastalowcy wygrywali po raz ostatni 7-6 po wolnym Apića – po tym rzucie serię 12-2 zaliczyli Rosjanie, a po rzucie Szweda prowadzili 17-9.

Ale Zastal nie odpuścił, dobrą zmianę dał Nenadić i po 10 minutach było tylko 23-18 dla gospodarzy.

Przez pierwsze 3 minuty 2 kwarty nie trafiła żadna ze stron. W końcu Zyskowski uderzył za trzy i było tylko 23-21 dla CSKA. Ale Rosjanie zaczęli grac agresywnie i po kilku przechwytach wyszli w 29 minucie na prowadzenie 41-30.

Końcówka kwarty to mocne uderzenie Nenadića, 2 świetne akcje skończone punktami, a po 20 minutach CSKA prowadziło 46-37.

Na początku 3 kwarty przez 150 sekund Zastal nie trafił do kosza rywali i zespół z Moskwy uciekł na 51-37. W końcu trafił dwa razy Zyzio. 51-41. Milutinow, Clyburn oraz Szwed dali za moment CSKA prowadzenie 57-41. Rosjanie kontrolowali mecz, a grając spokojnie po 30 minutach prowadzili 72-57.

W 34 minucie Hackett trafił za trzy i było już +20 dla gospodarzy. W końcówce Rosjanie grali na całego  i przy zmęczonym Zastalu powiększali przewagę, w końcówce dominowali już bezapelacyjnie i zwyciężyli 105-71.