Wszystko pod kontrolą – SKM Zastal wygrywa w II lidze

Drugi mecz i pierwsze zwycięstwo Aldemedu SKMu Zastalu Zielona Góra w II lidze koszykarzy. Zastal pokonał we własnej hali Roben Gimbasket Wrocław 91-68.

Młodzi zielonogórzanie w zeszłym tygodniu dostali lanie w meczu z WKK II Wrocław, dziś z kolei dali lekcję basketu przeciwnikom.

Od początku podopieczni Dawida Mazura, który od tego sezonu prowadzi drużynę, byli bardzo skuteczni i szybko objęli prowadzenie – po I kwarcie prowadzili 7 punktami, a po drugiej już siedemnastoma.

Świetną partię od początku rozgrywał 17-letni Ilian Węgrowski, który zdobył w pierwszej kwarcie 13 punktów(w całym meczu 26)!

Świetnie wyglądał też Konrad Szymański, który na co dzień trenuje z seniorskim Zastalem – po jednym treningu z kolegami liderował zespołowi – zdobył w meczu 26 punktów i rozdał 5 asyst.

W 3 kwarcie były już 32 punkty przewagi, potem w ostatniej kwarcie Zastal trochę się rozluźnił, rywale zeszli z przewagą poniżej 20 punktów, ale gospodarze spokojnie dowieźli wygraną do końca meczu.

Warto dodać, że na trybunach mecz oglądali między innymi trener Enei Zastalu BC – Oliver Vidin, właściciel klubu – Janusz Jasiński, był też David Brembley z mamą, a zawitał też Filip Matczak, grający na co dzień w Kingu Szczecin.