Niestety! Zastal kończy sezon

Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra zakończyli dziś sezon 2022/23 w Polskiej Lidze Koszykówki.

Przegrali bowiem ostatni mecz rundy zasadniczej z Legią Warszawa 81-87 w jej hali i nie weszli do playoffów – zajęli ostatecznie w rozgrywkach 9 miejsce.

Niestety – znowu zagrali osłabieni, bo nie zdążyli wyleczyć kontuzji Sebastian Kowalczyk i Przemysław Żołnierewicz. Wydawało się, że ten pierwszy wyjdzie na boisko, co sugerował przed mecze trener Vidin, ale po rozgrzewce okazała się inaczej…

Pierwsza kwarta to nieskoncentrowana Legia i zdeterminowany Zastal.

Zespół Olivera Vidina od pierwszej minuty prowadził, a Legia zaliczała stratę za stratą – w I kwarcie miała ich aż 10.

W każdym razie „przy pomocy” Legii Zastal spokojnie odskoczył już na 24-12!

Końcówka kwarty wyrównana, ale po 10 minutach 27-17 dla Zastalu.

Jeszcze w 13 minucie goście prowadzili 31-21, ale potem nagle Zastal dosłownie zatrzymał się w ataku – nic nie wpadało albo tracił piłkę za to rozpędziła się Legia. W 3 minuty robiła serię 18-1 i po trafieniu Grzegorza Kulki wyszła na prowadzenie 39-32!

Trener Vidin wziął w krótkim czasie 2 czasy, Zastal ogarnął się i przełamał niemoc, ale do przerwy Legia nadal prowadziła, 46-41.

Zastal zaczyna II połowę od serii 7-0, a w 24 minucie wyrównuje i mamy 48-48.

Za chwilę jednak 3 akcje bez punktów Zastalu, 5 punktów Leslie’go i trójka Vinalesa z Legii i minutę później Legia odskakuje na 58-50.

Ale Zastal walczy choć brakuje kontuzjowanej dwójki. Żołnierewicz i Kowalczyk patrzą z ławki rezerwowych, jak koledzy zbliżają się do drużyny ze stolicy. Kwarta kończy się wynikiem 70-66 dla Legionistów.

Na początku 4 kwarty pod koszami zaczyna rządzić Geoffrey Groselle – po jego akcjach Legia znów ucieka na 74-66. Do końca 8 minut.

W 36 minucie Vinales za 3 i Legia ma 78-69. Coraz mniej czasu i nadziei Zastalu.

Zastal jeszcze schodzi na 4 punkty, ale w końcówce Legia kontroluje wynik i ostatecznie wygrywa, a Zastal już nie zagra w tym sezonie…