Młodzi Polscy tenisiści na razie gorsi od Czechów

Polska przegrywa z Czechami 0-2 po I dniu towarzyskiego meczu tenisistów w kategorii wiekowej U12. Dziś przegrali swoje pojedynki polscy debliści – chłopcy 1-2, a dziewczynki 0-2.

Rywalami Miłosza Szczypki i Oliwiera Krupy byli Krystian Ślimek i Tomas Havel.

Czesi pierwszego seta wygrali bardzo pewnie, bo bez straty gema. W drugiej partii Polacy zagrali nieco inaczej, co przełożyło się na ich wygraną 6-4.

W super tie-breaku ponownie lepsi byli jednak rywale, którzy wygrali 10-5 i cały pojedynek 2-1.

Alicja Szweda i Weronika Gnyś rywalizowały z Katariną Filipovą i Nelą Padrnosovą.

Czeszki miały sporo problemów, by pokonać Polki. Jednak wygrały one oba sety, 6-4 i 6-3 i finalnie 2-0.

Jutro początek zmagań o 10.30. W planach mecze singlowe (2 spotkania pań i 2 mecze panów). Koniec meczu w środę.