Lato Muz Wszelakich – Jakie atrakcje zaplanowano w 2023 r?

materiały organizatora

materiały organizatora

Premiera pokazu „3-2-1 START!” w planetarium Wenus, koncert promenadowy filharmoników i muzyczne spotkanie w Cafe Noir – tymi wydarzeniami rozpoczyna się dzisiaj Lato Muz Wszelakich w Zielonej Górze. To już 20, jubileuszowa edycja, podczas której nie zabraknie lubianych przez mieszkańców cykli, ale także nowych wydarzeń. Część z nich będzie w tym roku realizowana na placu Teatralnym.

– Lato Muz Wszelakich to rodzaj festiwalu, który coraz częściej łączy oddolne inicjatywy – mówiła w Wakacyjnym Studiu Radia Zielona Góra Agata Miedzińska, dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury:

Jednym z wydarzeń pierwszego dnia Lata Muz Wszelakich będzie wieczorny koncert promenadowy przed Filharmonią Zielonogórską. O 19.00 wystąpią między innymi młodzi muzycy, którzy zagrają na harfach – zaprasza Rafał Kłoczko, dyrektor Filharmonii:

Jutro z kolei, także na placu przed filharmonią, koncert Orkiestry Dętej Zastal, który rozpocznie się o 18.00. W środę natomiast pierwszy spacer po  Zielonej Górze z cyklu „ Nie nudzę się latem”. Początek o 11.00. Wystartują także bezpłatne seanse filmowe pod chmurką na placu Teatralnym, które w lipcu będą się zaczynały w każdą środę o godzinie 21.30.


Cały plan Lata Muz wszelakich znajdziecie na stronie >> https://zok.com.pl/


Dalsza część tekstu pod filmem

Szczegółowy plan pierwszych dni Lata Muz Wszelakich (1-9 lipca 2023):

SOBOTA, 1 LIPCA 2023

1 lipca 2023, godz. 11.00, 12.00, 13.00, 16.00, 17.00
Premiera pokazu „3-2-1 START!” | Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus
zapraszamy na premierę nowego pokazu, podczas którego poznacie dzielnego chomika Edwina. Naszemu bohaterowi w polskiej wersji językowej głosu użyczył Borys Szyc. Edwin nie jest wcale takim zwykłym chomikiem… jest NAUKOWCEM! Pewnego dnia znajduje uszkodzonego robota – 8, który nie ma wiele czasu by wrócić na pokład statku kosmicznego orbitującego wokół Ziemi, zanim ten wyruszy w dalszą drogę… Tak zaczyna się emocjonujący wyścig z czasem Edwina i Ósemki. Czy zdążą? Ile przeszkód będą musieli pokonać? I jak zakończy się ta przygoda?

1 lipca 2023, godz. 19.00
KONCERT PROMENADOWY: #wszystkie-struny-swiata | Plac przed Filharmonią Zielonogórską
Koncert orkiestry harf z kwartetem smyczkowym. W programie m.in.: G. Bizet, A. Vivaldi, J. Brahms, V. Monti, O. Metra, P. Mascagni, F. Schubert, J. Strauss. Wystąpią:
Jakub Kotowski – skrzypce
Zuzanna Włodarczyk – skrzypce
Natalia Rychlik – altówka
Szymon Walenciak – wiolonczela
Aleksandra Janowska – flet
Anna Blum, Kiara Harasimiuk, Zuzanna Miśkiewicz, Faustyna Piotrowska, Aleksandra Włosek, Amelia Wychowałek – harfa

1 lipca 2023, godz. 20.30
PROG NIGHT koncert zespołów Luna Thief,  Poorhouse oraz Undead Society | Cafe Noir
Cafe Noir w Zielonej Górze zaprasza na koncert pod hasłem „PROG NIGHT”!
Czym jest „Prog Night”? Trzy różne zespoły z trzech stron zachodniej Polski i tym samym trzy różne brzmienia – od progresywnego rocka po psychodeliczny metal. Brzmienia nieoczywiste, nieprzesadzone i ciekawe. Nie za lekkie i nie za ciężkie. Czasem proste, a czasem ambitne. W sam raz na spędzenie fajnego muzycznego wieczoru!
Wystąpią:
Luna Thief – polski zespół muzyczny założony w 2021 roku w Jeleniej Górze. Muzyka grupy czerpie inspiracje głównie z nurtu rocka alternatywnego, a całość wzbogacają agresywnym wpływem grunge’u i rocka progresywnego, nie bojąc się przy tym motywów psychodeliczno-mantrowych w swoich kompozycjach. W lipcu 2022 roku zespół wydał swój debiutancki album ,,Wyzwolenie”.
Poorhouse – szczeciński zespół metalowy założony w 2021 roku. Nie ograniczają swojej twórczości jednym stylem, jednak można określić ich gatunek muzyczny jako psychedelic metal. Obecnie są w trakcie nagrywania pierwszej płyty oraz koncertują w Polsce.
Undead Society – to mieszanka melodyjnego metalu z nutką thrashu, heavy i grunge’u. Zespół wywodzi się z Zielonej Góry i działa aktywnie od 2020 roku. Obecnie zespół kończy pracę nad materiałem na swoją debiutancką płytę. 

NIEDZIELA, 2 LIPCA 2023

2 lipca 2023, godz. 11.00, 12.00, 13.00, 16.00, 17.00
Premiera pokazu „3-2-1 START!” | Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus
Zapraszamy na premierę nowego pokazu, podczas którego poznacie dzielnego chomika Edwina. Naszemu bohaterowi w polskiej wersji językowej głosu użyczył Borys Szyc. Edwin nie jest wcale takim zwykłym chomikiem… jest NAUKOWCEM! Pewnego dnia znajduje uszkodzonego robota – 8, który nie ma wiele czasu by wrócić na pokład statku kosmicznego orbitującego wokół Ziemi, zanim ten wyruszy w dalszą drogę… Tak zaczyna się emocjonujący wyścig z czasem Edwina i Ósemki. Czy zdążą? Ile przeszkód będą musieli pokonać? I jak zakończy się ta przygoda?

2 lipca 2023, godz. 18.00
Koncert Orkiestry Dętej Zastal | Plac przed Filharmonią Zielonogórską
Przed budynkiem Filharmonii Zielonogórskiej usłyszymy melodie znane z popularnych filmów, seriali filmowych, list przebojów, żarty muzyczne i muzykę dixilandu, a to wszystko okraszone odrobiną marszów, polek i straussowskich walców. Wstęp wolny.

ŚRODA, 5 LIPCA 2023

5 lipca 2023, godz. 11.00 – 13.00
NIE NUDZĘ SIĘ LATEM: Zielona historia Zielonej Góry spacer przyrodniczy | zbiórka przed aulą „Gagarina” Uniwersytetu Zielonogórskiego ul. Podgórna 50 – godz. 10.45
Bezpłatne spacery po Zielonej Górze, podczas których odkryjemy tajemnice naszego niesamowitego miasta. Spacer prowadzi Grażyna Kulczycka.

5 lipca 2023, godz. 21.30
BON VOYAGE Z FILMEM FRANCUSKIM: Małe szczęścia, reż. Daniel Cohen | Plac Teatralny
Bezpłatne seanse filmowe pod chmurką na Placu Teatralnym, w każdą środę o godz. 21.30 (w lipcu) i godz. 21.00 (w sierpniu). Opowieść o prawdziwej przyjaźni oraz poszukiwaniu tych krótkich chwil, które często mogą dać nam ogromny zastrzyk pozytywnej energii na całe życie.

CZWARTEK, 6 LIPCA 2023

6 lipca 2023, godz. 17.30 – 21.00
Potańcówka w Parku | Pałac w Starym Kisielinie – filia Zielonogórskiego Ośrodka Kultury
Spotkajmy się na parkiecie w przepięknych okolicznościach przyrody przypałacowego parku w Starym Kisielinie. Tańce pod gołym niebem w czwartki w godz. 17.30 – 21.00. Wstęp wolny.

6 lipca 2023, godz. 18.00
Z książką na leżaku | Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida (sala im. Janusza Koniusza)
Letni czas sprzyja polowaniu na nowości czytelnicze. W wakacje mamy więcej czasu, by nadrabiać zaległości książkowe. Tym wakacyjnym cyklem Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida stwarza Państwu taką okazję! Wstęp wolny.

6 lipca 2023, godz. 19.00
ODWIEDZINY W URODZINY: Zakątek łagodnego brzmienia koncert wahadłowy | Stary Rynek
Niezwykły, uliczny spektakl muzyczny w trakcie którego równolegle zagrają „dwie scen”, na których usłyszycie Państwo ballady Leonarda Cohena, najpopularniejsze piosenki zespołów Stare Dobre Małżeństwo i Raz Dwa Trzy, oraz niezapomniane teksty Marka Grechuty. Do tego, wśród Was pojawi się „Machina Poetycka” z interaktywnymi limerykami autorstwa Cezarego Żołyńskiego. Jakby tego było mało… na finał, z ogniem zatańczy Grupa Kuglarska Homra Fireshow. To będą niezapomniane i pełne artystycznych wrażeń ponad dwie godziny, które wspólnie spędzimy w Zakątku Łagodnego Brzmienia.
Bezpłatne koncerty na Placu Teatralnym (pierwszy koncert wyjątkowo na Starym Rynku) w każdy czwartek o godz. 19.00. 

PIĄTEK, 7 LIPCA 2023

7 lipca 2023, godz. 17.00
BAJKI, BAJDY, BANIALUKI: Publiczne Perypetie Pana Pi, TEATR LALKA W TRASIE | Plac Teatralny
Publiczne Perypetie Pana Pi to teatralne laboratorium lalkowe. To wielowątkowa, zabawna opowieść o szeroko pojętej samotności. Historia o akceptacji siebie i świata. Główny bohater, Pan Pi spotyka na swojej drodze przeróżne, abstrakcyjne postaci lalkowe, m.in: Komara Karola, Subtelne Miotły, Pana Kurza (marionetki, kukły, inne formy lalkowe). Postaci te przekazują młodym widzom wartości niezbędne do życia.
BEZPŁATNE spektakle teatralne dla dzieci na Placu Teatralnym, w każdy piątek o godz. 17.00. Występować będą teatry z Zielonej Góry, Katowic oraz Łodzi.

7 lipca 2023, godz. 18.00
Literacki Kabaret Hallo w programie Czary mary z PRL | Pałac w Starym Kisielinie – filia Zielonogórskiego Ośrodka Kultury
Obywatele i Obywatelki! Uprasza się o masowe stawiennictwo na otwartym posiedzeniu egzekutywy Literackiego Kabaretu „HALLO”. Program posiedzenia opatrzonego szyfrowaną klauzulą „Czary-mary z PRL” obejmie skecze i piosenki zgodne z hasłem: wszelkim przejawom ponuractwa mówimy nasze zdecydowane: nie! Kabareciarze wszelkich opcji – łączcie się!
Wstęp wolny.

7 lipca 2023, godz. 20.00
Koncert zespołu Old Flame Blues | Cafe Noir

7 lipca 2023, godz. 20.00
Bluesowe Noce – Wild Flame | Klub Piekarnia Cichej Kobiety

Zespół Wild Flame to ostrowsko-wrocławski projekt muzyczny, który powstał na początku roku 2020. Członkowie zespołu spotkali się pod koniec roku 2019 na scenie wspólnego jam session podczas festiwalu JIMIWAY Blues Festival w Ostrowie Wlkp. Kilka wspólnych dźwięków i decyzja o wspólnym tworzeniu własnej muzyki zapadła szybko. Od pierwszych prób zespół znalazł wspólny

bluesowo-soulowy-funkowy język. Wild Flame to mieszanka doświadczenia, kreatywności muzycznej i miłości do prawdziwej muzyki płynącej z serca. Niewątpliwym atutem zespołu jest Adeama Walkowiak, znakomita brytyjska wokalistka mieszkająca we Wrocławiu. Adeama pochodzi z muzycznej rodziny. Jej ojciec osiągnął wielki sukces jako pianista zespołu reggae Third World, a jej matka wspomagała wokalnie takie gwiazdy muzyki, jak Chaka Khan, Whitney Houston czy Gary Moore. Jej talent muzyczny, energia Adeamy zjednują jej liczne grono fanek i fanów. Takie korzenie zdecydowanie pomogły jej doskonalić styl, muzyczny talent i energię, która przyciąga widownię i szerzę fanów. Zespół tworzy własne kompozycje, mające swoje źródło w bluesie, soul i funky z domieszką rocka. W listopadzie 2020 zespół wydał debiutancki album Steel and Fire.

Adeama Walkowiak – wokal

Oskar Kunicki – gitara

Tomasz Szukalski – gitara basowa

Bartosz Niebielecki – perkusja

Sebastian Łobos – instrumenty klawiszowe 

SOBOTA, 8 LIPCA 2023

8 lipca 2023, godz. 19.00
KONCERTY PROMENADOWE: orkiestra saksofonowa #saxophonissimo | Plac przed Filharmonią Zielonogórską
W programie m.in.: G.F. Haendel, S. Moniuszko, I. Albeniz, J. Brahms. Wystąpią:
Saxademus Quartet (Patrycjusz Pura, Blanka Król, Rafał Pikusa, Jianyu Feng)
Skład Impression Saxophone Ensemble
Soprany: Iwona Grysak, Patrycjusz Pura
Alty: Blanka Król, Iga Stróżyk, Wiktoria Janik
Tenory: Rafał Pikusa, Julia Ogrodnik
Baryton: Feng Jianyu
Bas: Mirosław Jędrzejewski
Dariusz Samól – dyrygent
Bezpłatne koncerty przed Filharmonią Zielonogórską odbywać się będą przez całe wakacje.

8 lipca 2023, godz. 20.00
Koncert zespołu Black Star Mantra | Cafe Noir 

NIEDZIELA, 9 LIPCA 2023

9 lipca 2023, godz. 17.00
Trwajcie we Mnie! Koncert Uwielbienia | plac przed Filharmonią Zielonogórską
Wystąpi Chór i Orkiestra Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wraz z Joanną i Pawłem Klin.

 

Exit mobile version