Karatecy z Kyokushin bez medalu MŚ, ale zadowoleni

źródło: materiały klubowe

Dwójka zawodników ZKS-u Karate Kyokushin startowało w Mistrzostwach Świata w karate kyokushin w federacji KWF, ale żaden z nich nie wywalczył medalu. Oboje startowali w kategorii kumite.

Erwin Pękala walczył w wadze do 90 kg, Kamil Mrozowski do 75 kg. Oboje odpadli jednak po pierwszych walkach. Trener-koordynator i kierownik klubu z Zielonej Góry Eliasz Madej jest z występów zadowolony:

W zawodach startowała jeszcze Aleksandra Leśniewska, na co dzień zawodniczka Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin, na mistrzostwach reprezentująca ekipę zielonogórską. Startowała ona w kategorii do 55 kg i zdobyła brązowy medal. Także brąz wywalczył „pełnoprawny” zawodnik klubu z Nowej Soli, Bartosz Czarnecki w kategorii do 90 kg.