Życie zasnute mgłą, smutkiem i tajemniczością. Zapraszamy na monodram poświęcony Oldze Boznańskiej

Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza na monodram „Olga Boznańska. Sceny z życia artystki”. To wyjątkowa okazja, by zapoznać się z twórczością Boznańskiej i jej życiem, które to nie oszczędzało artystki.

Dystyngowana „smukła dama w długich ciemnych sukniach i wyszukanych kapeluszach często z papierosem w ręce” – zachęca do obejrzenia monodramu anons Muzeum Ziemi Lubuskiej. Propozycja jest doskonałą okazją, aby zanurzyć się w atmosferze, która przeniesie Was w czas i przestrzeń życia oraz pracy Olgi Boznańskiej.

Akcja spektaklu rozgrywa się w pracowni malarki w Monachium, następnie w Paryżu oraz epizodycznie w Krakowie, rodzinnym mieście artystki – mówi Julia Molibog, rzecznik prasowa Muzeum:

Monodram zaplanowano na godzinę 18.00, warto jednak pojawić się w muzeum już o 17.00, by obejrzeć wystawę poświęconą artystce – zaprasza Julia Molibog:

Wieczór z Olgą Boznańską w Muzeum Ziemi Lubuskiej odbędzie się 18 sierpnia. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego warto wcześniej kupić bilet w kasie muzeum. Czas trwania: ok. 70 minut. Monodram adresowany jest dla publiczności od wieku uczniów szkoły średniej i powyżej.

Olga Boznańska – największa polska malarka okresu modernizmu. Uznana za granicą, mniej w Polsce.  Urodziła się w Krakowie, studiowała, tworzyła w Monachium i w Paryżu.  Malowała głównie portrety osób bliskich, przyjaciół, mężczyzn, z którymi łączyły ją bliskie, acz niejednoznaczne związki. Jej życie, tak jak jej malarstwo, zasnute jest mgłą, smutkiem, tajemniczością. Mając 30 lat zakochała się w 23-letnim artyście Józefie Czajkowskim… Malarstwo było dla niej najważniejsze, ważniejsze od sfery życia osobistego. Żyła aby malować, malowała by żyć.


CZYTAJ TEŻ: Niczym z obrazów mistrzów malarstwa. To nie reprodukcje, to dzieci z lubuskich podstawówek! [ZDJĘCIA]


Exit mobile version