UKS 13 wygrywa derby z Empirią

W historycznych, pierwszych derbach Zielonej Góry, w III lidze siatkarki UKS 13 VII LO Zielona Góra pokonały 3-0 A.Z Iwanickich Empirię UKS 13 Zielona Góra 3-0.

Młode zawodniczki UKSu od początku dominowały w hali w Świdnicy, w której rozegrano mecz, na którym pojawiło się około 100 widzów.

Starsze i bardziej doświadczone zawodniczki Empirii od początku były jak sparaliżowane – słabo prezentowały się w przyjęciu, a w ich grze w zasadzie nie funkcjonował żaden element.

W każdym razie pierwsze dwa sety UKS 13 wygrał 25-12 i 25-15. W 3 secie zaczęła się w końcu walka – Empiria prowadziła na wet 13-11, ale…przestała grać. UKS 13 zdobył 14 punktów, rywalki…tylko 1 i było po meczu. Ostatni set 25-14 i Trzynastka wygrała 3-0.

Po meczu trener zwyciężczyń – Jarosław Łukaszkiewicz tak krótko podsumował wydarzenia na boisku:

Rozgrywająca UKS 13 – Natalia Niżnikowska:

Siatkarki i trenerzy Empirii w zdecydowanie gorszych nastrojach opuszczali halę w Świdnicy. Zanim to nastąpiło cała ekipa spędziła w szatni kilkadziesiąt minut na mocnych rozmowach o tym, co się dzieje z zespołem – to był bowiem druga z rzędu porażka Empirii i to w bardzo kiepskim stylu:

Mówi trener Roman Luczek:

I jeszcze ocena krótka ocena spotkania w wykonaniu Arlety Preiss z Empirii – zapytaliśmy, co się stało z jej drużyną w dzisiejszym meczu:

Więcej o meczu – w poniedziałek na 97.1 fm w DOGRYWCE Radia Zielona Góra po godzinie 18.