Worek medali zielonogórskich juniorów i juniorek młodszych

Przedstawiciele Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra zdobyli siedem medali, w tym cztery złote podczas Mistrzostw Polski 14-latków w Olsztynie. Zielonogórskiemu klubowi dało to wysokie drugie miejsce w rankingu medalowym.

Pięć z tych „krążków” wywalczyła grupa prowadzona przez trenera Radosława Nitschke:

Do dorobku zielonogórskiego klubu dwa medale – złoty na 200 m stylem dowolnym i brązowy na 400 zmiennym dołożyła Oliwia Glińska. To z kolei podopieczna trenerów Jacka Miciula oraz Piotra Maziewskiego. – Zaskoczyła nas tym złotem – przyznał ten drugi szkoleniowiec:

W Olsztynie startowali też zawodnicy MKP Słowianka Gorzów. Najlepsze wyniki osiągał Michał Gnaczyński, który w stylu zmiennym zajmował 4., 5., i 7. miejsce, odpowiedni na 400, 200 i 100 metrów. Gnaczyński był też w finale A na 400 dowolnym, gdzie zajął 10. lokatę.