Zastal: Pierwsza wygrana u siebie w sezonie!

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra wygrał dziś po raz pierwszy w tym sezonie we własnej hali w PLK! Pokonał Spójnię Stargard 105-93.

Zastal dobrze wszedł w mecz i cały czas prowadził choć początkowo nie siedziała mu trójka.

Jak już wpadły rzuty z obwodu to nasza ekipa zbudowała 7-punktowe prowadzenie po trafieniu Musića, 23-16. Musić grał, jakby czuł, że trener zaczął szukać nowej jedynki…

Po I kwarcie Zastal prowadził 26-20, a zamknął ją trójką Washington.

Zastalowcy również świetne wejście mieli w 2 kwartę – brylował Kołodziej, który w 14 minucie miał już 12 punktów na koncie, a Zastal prowadził 42-27!

Po czasie dla trenera gości było…jeszcze lepiej. Woroniecki zdobył 6 punktów z rzędu i Zastal miał wynik 48-31, potem jeszcze 52-34, a potem jeszcze lepiej!!!

Zastal grał szybko, efektownie, oszołomiona Spójnia była bezradna – po I połowie 61-40 dla miejscowych.

Początek II połowy to trójka Woronieckiego i 22 punkty przewagi Zastalu, a za chwilę błędy w obronie, a Brown zdobywa 9 punktów z rzędu dla gości i jest tylko 64-51 dla zielonogórzan.

Zastal w niemocy za to goście szaleją i w 28 minucie schodzą po kolejnej dobrej akcji na -7, Zastal prowadzi tylko 73-68! Trener Dedek bierze kolejne czasy, ale nic to nie zmienia. Spójnia jest w gazie, Zastal przestał grać.

Końcówka odrobinkę lepsza – trafiają świetny w ataku Kołodziej oraz Washington i po 30 minutach 80-72 dla ludzi Dedka.

Ostatnie 10 minut – Zastal rusza nieźle, po 3 minutach 87-74, nadal trafia Kołodziej, za trzy trafia Kikowski, a swoją dobrą akcję ma też Musić.

W 35 minucie dobra defensywa Zastalu, kontra i 93-79, a teraz trener Spójni bierze drugi czas w kwarcie.

Zastal dowiózł prowadzenie do końca choć błędów i nerwów było co nie miara.