Derby w II lidze koszykarzy dla Kangoo Basket Gorzów

Drugoligowe lubuskie derby pomiędzy Q8Oils SKM-em Zastal Zielona Góra a EIG CEZIB Kangoo Basket Gorzów padły łupem ekipy z północy województwa, która wygrała 84:74 (24:18, 17:21, 22:17, 21:18).

Gorzowianie prowadzili w Zielonej Górze od pierwszych minut spotkania. Ich kilkupunktowa przewaga utrzymywała się niemal przez cały czas. Zielonogórzanie notowali jednak pojedyncze zrywy, które pozwalały im odrabiać straty. Tak było chociażby pod koniec drugiej kwarty, kiedy przewaga „Kangurów” szybko stopniała z 11 do 2 punktów.

Trzecią odsłonę ponownie lepiej zaczęli goście i ponownie SKM potrafił zniwelować różnicę. Na niecałe dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty gospodarze doprowadzili do remisu 54:54, lecz potem trafiali już niemal wyłącznie gorzowianie, którzy skończyli tę część gry z wynikiem 63:56. W ostatniej odsłonie bez większych problemów utrzymali oni prowadzenie.