Q8Oils SKM Zastal wygrał wysoko choć…grał słabo

Koszykarze Q8Oils SKM-u Zastalu Zielona Góra pokonali w II lidze WKK II Wrocław 73-56 i wskoczyli do pierwszej ósemki rozgrywek.

Mimo wygranej i to wyraźnej trzeba powiedzieć, że zespół Piotra Bakuna nie grał dziś najlepszej koszykówki, a naprzeciwko stał zespół, którego najstarszy zawodnik miał 18 lat.

Po kiepskiej I kwarcie z obu stron był remis 19-19, w II kwarcie SKM miał już wynik pod kontrolą, a do przerwy prowadził 37-26.

W III kwarcie było sporo chaosu w grze SKM-u, kiepska obrona i goście niemal dogonili gospodarzy. Końcówka kwarty jednak to znów lepsze momenty miejscowych i 10-punktowe prowadzenie po 30 minutach.

W ostatniej części spotkania SKM postawił kropkę nad i, wygrał 17 punktami, a najjaśniejszym punktem zespołu był Kamil Olejnik, który zdobył 23 punkty i zanotował 16 zbiórek.