Uniwersytet Zielonogórski podpisał porozumienie z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Zielonej Górze. Współpraca będzie polegała na wspólnym badaniu truchła szopa pracza, aby powstrzymać zwierzęta przed dalszą ingerencją w lokalną naturę.
Od wielu lat szopy niszczą kolonie ptaków lęgowych i zajmują miejsce rodzimych gatunków zwierząt, takich jak lisy czy kuny.
– To dla nas niecodzienna współpraca, ale na pewno wywiążemy się ze swojego zadania – mówi prof. Wojciech Strzyżewski, rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego:
– Nasi naukowcy przeprowadzą odpowiednie badania – informuje prof. Wojciech Strzyżewski:
– To gatunek trudny do wyeliminowania. Potrzebujemy więcej informacji na jego temat – podkreśla Jacek Banaszek, łowczy Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Zielonej Górze:
– Niemcy zmagają się z ogromnym problemem. Teraz zwierzęta przenoszą się do nas – dodaje Jacek Banaszek:
– Przeprowadzaliśmy już podobne badania na innych zwierzętach – informuje Sylwia Andrzejczak-Grządko z Instytutu Nauk Biologicznych:
Mieszkańcy, którzy zauważą szopa pracza na ulicy, powinni zgłosić to do Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego.
Polecamy
Studenci dziennikarstwa chwycili za pióra! Co z tego wynikło?
Po raz trzeci studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej wraz z mentorami przygotowali materiały reporterskie, które pojawią się w regionalnych mediach!...
Czytaj więcejDetails