Zielonogórskie futsalistki uległy liderowi, ale robią postępy

Futsalistki AZS-u UZ Zielona Góra przegrały u siebie z AZS-em UJD Częstochowa 1:8 w ramach 10. kolejki I ligi.

Mimo wysokiej porażki ekipa z Zielonej Góry potrafiła powalczyć z faworyzowanymi rywalkami. Podopieczne grającej trener Beaty Walczyk wyszły na mecz odważnie i początkowo grały jak równy z równym. W ósmej minucie drużyna przyjezdna otworzyła jednak wynik i zaczęła sukcesywnie powiększać przewagę.

Druga połowa wyglądała bliźniaczo do pierwszej – po kilku minutach futsalistki z Częstochowy dołożyły kolejne gole i przypieczętowały zwycięstwo. Zielonogórzanki potrafiły jednak wykorzystać dobre fragmenty gry i zdobyć honorową bramkę. Dokonała tego w 33 minucie Karolina Jagielska.

Kolejny mecz AZS UZ rozegra dopiero 10 marca. Do Zielonej Góry przyjedzie wówczas MTS Knurów.