SKM Zastal przegrywa, ale awansuje do półfinałów

facebook SKM Zastal Zielona Góra

Koszykarze Q8Oils SKM-u Zastalu Zielona Góra przegrali ostatni mecz ćwierćfinałów mistrzostw Polski w kategorii wiekowej U17.

Przegrali z Grupą Strategia Gim92 Warszawa 64-88 i zajęli w turnieju II miejsce, co dało im awans do turnieju półfinałowego.

Przypomnijmy, że awans dały im dwie wygrane z poprzednich dni – ze Stalą Stalowa Wola i Unią Tarnów.

Dziś po pierwszej kwarcie SKM prowadził 19-17, ale potem zespół ze stolicy stanął strefą i zaczęły się problemy podopiecznych Grzegorza Kukiełki i Marka Hossy. Do przerwy SKM przegrywał 10 punktami, a  w kolejnych kwartach rywale zwiększali prowadzenie i zasłużenie wygrali wygrywając całą imprezę.

Kapitan SKM-u Zastalu, Filip Nowak:

Wiceprezes klubu, Arkadiusz Simiński – ostatnim meczu i całej imprezie, która odbyła sie w zielonogórskiej hali przy Amelii: