Medale pingpongistów Startu Zielona Góra w Costa Brava

W hiszpańskim mieście Costa Brava odbył się międzynarodowy turniej tenisa stołowego osób niepełnosprawnych „Costa Brava Spanish Para Open 2020” będący kwalifikacją do Igrzysk Paraolimpijskich 2020. W reprezentacji Polski wystąpili zawodnicy Zrzeszenia Sportowo- Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra: Tomasz Jakimczuk i Igor Misztal.

Zawodnicy reprezentacji Polski z Costa Brava przywieźli 14 medali (5 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych). Tomasz Jakimczuk (klasa 2) w grze drużynowej wraz z Rafałem Czuperem („Start” Białystok) wywalczyli złoty medal. Natomiast Igor Misztal (klasa 10) w grze drużynowej w parze z Włochem Lorenzo Cordua zdobyli srebrny medal. W grze indywidualnej Tomasz Jakimczuk zajął miejsce 5-6, a Igor Misztal uplasował się na miejscach 5-8. A jak swój występ ocenia Tomasz Jakimczuk?