Dramatyczny mecz i wygrana SKM-u półfinałach MP U15

Młodzi koszykarze Q8Oils SKM-u Zastalu Zielona Góra wygrali swój pierwszy mecz w półfinałach mistrzostw Polski do lat 15.

We hali przy Amelii, gdzie rozgrywane są półfinały, pokonali po dramatycznym meczu Koronę Kraków 64-63.

Do przerwy oba zespoły szły łeb w łeb, w III kwarcie SKM odskoczył na prawie 10 punktów, w czwartej to krakowianie mieli już 10 oczek przewagi i zanosiło się na ich wygraną.

Trójki Sebastiana Marciniaka dały zielonogórzanom nadzieję. Młodzi Zastalowcy dogonili rywali, a na 4 sekundy przed końcem Bartosz Olejniczak trafił jeden z dwóch rzutów wolnych, który dał gospodarzom turnieju minimalne zwycięstwo.