Jabłoński podwójnym Mistrzem Polski!

Michał Jabłoński - złoty medalista MP w kat. U24 oraz U22 wraz z trenerem Andrzejem Filipowskim (fot. Miłosz Cygański)

Michał Jabłoński z ZKS-u Drzonków został pięciobojowym Młodzieżowym Mistrzem Polski w dwóch kategoriach U24 oraz U22.

Na własnych obiektach w Zielonej Górze-Drzonkowie musiał on uznać wyższość w klasyfikacji OPEN tylko Węgra Milana Csaka. Tuż za Jabłońskim uplasowali się zawodnicy Legii Warszawa – Franciszek Dubrawski i Maksymilian Dobosz.

Wśród kobiet podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski zdominowały pięcioboistki ze stolicy. Wygrała Małgorzata Karbownik z Legii, przed Adrianną Kapałą z UKS-u G-8 Bielany, a trzecia była Hanna Jakubowska z Legii.

Jakubowska zwyciężyła w kategorii juniorek, czyli U19. Srebro wywalczyła jej klubowa koleżanka Katarzyna Dębska, a brąz Zuzanna Gradoń z ZKS-u Drzonków:

Na 4. miejscu w U19 uplasowała się Aleksandra Kasperczak z ZKS-u. Jeżeli chodzi o jej klubowe koleżanki to Maja Szondelmajer była 5, a Dominika Możdżan 7.

Wśród juniorów (U19) mieliśmy warszawskie podium. Wygrał Franciszek Dubrawski z Legii. Tuż za nim uplasował się klubowy kolega Maksymilian Dobosz, a trzeci był Piotr Bis z UKS-u G-8 Bielany. W pierwszej dziesiątce skończyło dwóch zawodników ZKS-u: 7. Adam Machaj oraz 8. Jan Sikora.

Ostatniego dnia zawodów rozstrzygnęła się rywalizacja sztafet. W starszej kategorii U24 wystartowali tylko przedstawiciele Legii Warszawa (Hubert Skibiak i Maja Biernacka), którzy zwyciężyli w klasyfikacji OPEN:

Na drugim miejscu w OPEN skończyła inna, młodsza sztafeta Legii. Maksymilian Dobosz i Katarzyna Dębska zostali Mistrzami Polski U19:

Srebro w sztafecie U19 zdobyła Legia w składzie: Franciszek Dubrawski i Hanna Jakubowska, a brąz Legia w składzie: Igor Radomyski i Olga Cisek. Tuż poza podium U19 – ze startą zaledwie 2 punktów uplasowała się sztafeta ZKS-u Drzonków (Jan Sikora i Zuzanna Gradoń):