Młodzi piłkarze z Zielonej Góry dwukrotnie na piątym miejscu Pucharu Tymbarku

Uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zielonej Górze, a jednocześnie piłkarze Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego, zajęli dwa piąte miejsca podczas turnieju finałowego Pucharu Tymbarku w Warszawie.

Zarówno w kategorii U-10 jak i U-12 zielonogórzanie zajęli drugie lokaty w fazie grupowej, po czym swoje mecze ćwierćfinałowe przegrali dopiero po rzutach karnych. Później w drabince prowadzącej do piątej lokaty w turnieju wygrali wszystkie pojedynki.

O występie w Pucharze Tymbarku oraz zbliżającym się turnieju jubileuszowym opowiada trener i wiceprezes Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego, Tomasz Skrzypczak:

Dodajmy, że w finale Pucharu Tymbarku nasze województwo miało swoje reprezentacje również w turnieju dziewcząt. W kategorii U-12 piąte miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Sławie, a w U-10 jedenasta była Szkoła Podstawowa w Górzynie.