Na początku lipca minął rok, od kiedy działa Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna w Zielonej Górze. Nie ma już tzw. pogotowia przy ul. Chrobrego. W tym czasie do placówki zgłosiło się aż 24 tysiące 359 osób, z czego prawie 9 tysięcy to dzieci.
Jak mówi Dorota Piechowiak, koordynator Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze, najczęstszymi objawami u tych osób był kaszel, ból głowy i gardła, czyli te związane z przeziębieniem.
Od niedawna na Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej działa już automatyczny system kolejkowy, który został dodany do systemu funkcjonującego już w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. O tym, gdzie powinniśmy się kierować, gdy wejdziemy do placówki, mówi nasz poranny gość.
W ambulatorium dyżuruje zawsze trzech lekarzy. Jeden z nich wyjeżdża na wizyty domowe, drugi przyjmuje jako lekarz ogólny, a trzeci jest pediatrą.
Wysłuchaj całej rozmowy:
Dorota Piechowiak, koordynator Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Szpitalu Uniwersyteckim w ZG
Gościem Marty Czechowskiej jest Dorota Piechowiak, koordynator Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze https://youtu.be/gB9PHmzbbtw
Czytaj więcejPolecamy
W Zielonej Górze może powstać szpital psychiatryczny dla młodzieży
W Zielonej Górze może powstać szpital psychiatryczny dla dzieci i młodzieży. Aktualnie placówka znajduje się w Zaborze, jednak budynek nie...
Czytaj więcej