Ostatnie springi Zastalu przed ligą – zwycięstwo i porażka

Koszykarze Zastalu Zielona Góra rozegrali dwa ostatnie mecze kontrolne na tydzień przed startem rozgrywek Orlen Basket Ligi.

W czwartek w Ostrowie Wielkopolskim zielonogórzanie pokonali miejscową Stal 84:77. Przez większość meczu trwała wyrównana walka. Pod koniec pierwszej połowy 10-punktową przewagę zbudowali gospodarze, a zielonogórzanie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę w drugiej fazie pojedynku. Punkty zdobywali: Wesley Harris – 16, Sindarius Thornwell – 14, Michał Pluta i Detrek Browning – po 13, Kamari Murphy – 12, Marcin Woroniecki – 9, Michał Kołodziej – 7, Evaldas Saulys, Maciej Żmudzki i Miłosz Góreńczyk – po 0.

Z kolei w piątek Zastal uległ w Lublinie tamtejszemu Startowi 78:100. Lublinianie prowadzili niemal od początku – już pierwszą kwartę wygrali 33:21. Pod koniec spotkania gospodarze zbudowali ponad 20-punktową przewagę. Najlepiej spisał się Thornwell – zdobywca 21 punktów. Browning dołożył 14 „oczek”, Harris – 12, Saulys – 10, Murphy – 8, Pluta – 7, Żmudzki – 4, Kołodziej – 2, Woroniecki i Góreńczyk – po 0.

Pierwszy ligowy mecz Zastalu już w piątek 4 października. O godzinie 19:30 zielonogórzanie podejmą Anwil Włocławek.