Ekstraliga 250cc: Wilki Krosno najlepsze, Stal Gorzów wicemistrzem, a Falubaz na szóstym miejscu

Żużlowcy Wilków Krosno zwyciężyli w dziewiątej ostatniej rundzie Pucharu Ekstraligi 250cc, która odbyła się w Zielonej Górze.

Drugie miejsce wywalczyli zawodnicy Stali Gorzów, a trzecie – Motoru Lublin. Na czwartym miejscu uplasował się Falubaz Zielona Góra. W tegorocznej klasyfikacji generalnej najlepsza była drużyna z Krosna, drugie miejsce na podium zajęli żużlowcy z Gorzowa, a trzecie z Leszna. Zielonogórzanie zakończyli rozgrywki na szóstym miejscu.

Wilki Krosno po raz kolejny stanęły na podium Pucharu Ekstraligi 250 cc – przypomina Janusz Stachyra – szkoleniowiec krośnieńskiego klubu:

Stal Gorzów nie zdołała obronić tytułu sprzed roku, ale i tak szkoleniowiec gorzowskiego klubu jest zadowolony z postawy podopiecznych:

Falubaz Zielona Góra w ostatnim z turniejów Drużynowego Pucharu Ekstraligi 250 cc uplasował się na czwartym miejscu, a najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Kacper Witrykus: