Wysoka porażka Zastalu na inaugurację sezonu w PLK

Koszykarze Zastalu Zielona Góra przegrali w hali CRS z Anwilem Włocławek 70:97 w meczu Polskiej Ligi Koszykówki inaugurującym sezon 2024/25.

W pierwszej kwarcie zielonogórzanie toczyli wyrównany bój z faworyzowanymi gośćmi. Prowadzili nawet różnicą kilku punktów, jednak ostatecznie przegrali I kwartę 21:25. W drugiej partii Anwil zaczął odskakiwać, w 13 min zielonogórzanie przegrywali już 23:34. Następnie straty udało się nieco zmniejszyć. Po kwadransie rywalizacji wynik brzmiał 33:37. Ostatecznie Zastal przegrał II kwartę 18:25 i do przerwy przegrywał z Anwilem 39:50.

W trzeciej części szanse miejscowych odżyły. W 24 min było 49:54. Później strata zielonogórzan wynosiła -10, a następnie -15 punktów. III kwartę Zastal przegrał minimalnie, bo 21:23 i wówczas w całym meczu przegrywał 60:73.

Ostatnia partia była jednak słabiutka w wykonaniu gospodarzy, którzy mieli bardzo duży problem ze skutecznością. Ostatecznie Zastal zdobył w IV kwarcie zaledwie 10 „oczek”, przy czym goście aż 24.

W ekipie zielonogórskiej najwięcej punktów zdobyli zawodnicy zagraniczni: Wesley Harris – 17, Detrek Browning 14 oraz Evaldas Saulys i Sindarius Thornwell – po 13.