Zastanawiasz się nad wyborem ubezpieczenia na życia? Warto zadbać o wykupienie dobrej polisy, gdyż pozwoli ona na zabezpieczenie finansowe Twoje i bliskich, gdy pojawią się trudne do przewidzenia sytuację. Na rynku można znaleźć wiele ofert, które różnią się pod względem zakresu ochrony czy wysokości sumy gwarantowanej. Dowiedz się, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie!
- Ubezpieczenie na życie — dlaczego warto je mieć i jak je wybrać?
- Co wybrać — indywidualne ubezpieczenie na życie czy grupowe?
- Co znajduje się w ogólnych warunkach ubezpieczenia?
Polisa na życie w zależności od zakresu ochrony może zabezpieczyć finansowo w przypadku śmierci ubezpieczonego lub innych negatywnych zdarzeń, takich jak choroba czy uszczerbku na zdrowiu. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na ofertę TU.
Ubezpieczenie na życie — dlaczego warto je mieć i jak je wybrać?
Wiele osób na co dzień stara się nie dopuszczać myśli o śmierci czy przewlekłej chorobie. To całkiem naturalne zachowanie, bowiem trudno żyć, ciągle spodziewając się najgorszego. Warto jednak zadbać o zabezpieczenie finansowe na wypadek swojej śmierci lub niezdolności do pracy. Zwłaszcza mając na utrzymaniu dzieci czy zobowiązania do spłacenia. Ubezpieczenie na życie to wsparcie pozwalające na przetrwanie w trudnych chwilach.
Sama polisa może różnić się pod względem zakresu ochrony, wyłączeń od odpowiedzialności czy sposobu zawarcia umowy. Duże znaczenie ma suma ubezpieczenia i powinna ona być dopasowana do wysokości zobowiązań gospodarstwa domowego i możliwości finansowych. Należy pamiętać, że wartość potencjonalnego odszkodowania ma ogromny wpływ na koszt opłacanych składek. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego mogą się także pojawić ograniczenia wiekowe czy zdrowotne w przypadku zakupu konkretnej polisy. Co więcej — często młodsze osoby mogą liczyć na korzystniejszą propozycję od TU. Warto zadbać o wykupienie dobrego ubezpieczenia na życie jak najwcześniej!
Kluczowe aspekty, na które należy zwrócić uwagę przed zawarciem umowy na polisę, to:
- wysokość sumy gwarantowanej,
- zakres ochrony,
- wysokość składek,
- długość trwania umowy,
- ograniczenia wiekowe,
- okres karencji, czyli czasu, w którym nie obowiązuję ochrona od terminu zawarcia umowy.
Zastanawiasz się, gdzie znaleźć korzystną ofertę na polisę na życie? Łatwo to zrobisz, korzystając z porównywarki na stronie rankingubezpieczennazycie.pl.
Co wybrać — indywidualne ubezpieczenie na życie czy grupowe?
Wiele zakładów pracy oferuje grupowe ubezpieczenie na życie. Wśród zalet tego rozwiązania można wymienić:
- gotowa oferta polisy zawierająca najczęściej wybierany zakres ochrony,
- niski koszt,
- brak konieczności samodzielnego opłacania polisy, gdyż wykona to pracodawca, potrącając składki z pensji.
Natomiast tzw. grupówka ma też minusy. Atrakcyjne warunki są przeznaczone jedynie dla pracowników zakładu pracy, dlatego po ustaniu zatrudnienia zwykle trzeba szukać nowej oferty. Ponadto niemożliwa jest zmiana zakresu ochrony czy wysokości sumy gwarantowanej. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup indywidualnej polis na życie. W niej w zależności od preferencji ochrona ubezpieczeniowa może obejmować nie tylko zgon, ale również przewlekłą chorobę, pobyt w szpitalu, operację czy utratę zdolności do pracy.
Ciekawą alternatywą jest również rodzinne ubezpieczenie na życie. Ochroną może być objęty nie tylko rodzic, ale i dziecko czy inny krewny. Taka polisa może dotyczyć nawet 10 osób! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rodzinnego ubezpieczenia na życie, kliknij https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-rodzinne-najczesciej-wybierane/35.html.
Co znajduje się w ogólnych warunkach ubezpieczenia?
Ogólne warunki ubezpieczenia, w skrócie znane jako OWU często są bagatelizowane ze względu na obszerność dokumentu. Jeśli chcesz wykupić dobrą polisę, koniecznie przejrzyj dołączone do umowy pismo. To właśnie w OWU znajdziesz wszystkie warunki ubezpieczenia na życie, a także wyłączenia odpowiedzialności. Co oznaczają te ostatnie? To część zawierająca opis zdarzeń, podczas których zakres ochrony polisy nie działa, a uposażony nie będzie mógł liczyć na wypłatę świadczenia. Dlatego, zanim zdecydujesz się na ofertę, przeczytaj dokładnie OWU, aby potem nie żałować!