Faworyt nie zawiódł! Lechia w finale Pucharu Polski

Piłkarze Lechii Zielona Góra 4:0 pokonali na wyjeździe Carinę Gubin w półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski. W starciu finałowym zmierzą się z Wartą Gorzów Wielkopolski.

Zielonogórzanie strzelanie zaczęli już w 9. minucie, kiedy do siatki po raz pierwszy trafił Szymon Kobusiński. Do przerwy padła tylko jedna bramka. Goście rozstrzelali się po zmianie stron. Trafienia Przemysława Mycana, ponownie Kobusińskiego, a także Dawida Czarneckiego w doliczonym czasie gry przesądziły o zwycięstwie Lechii 4:0.

Spotkanie oceniają obaj trenerzy – Grzegorz Kopernicki (Carina Gubin), a także Andrzej Sawicki (Lechia Zielona Góra).

Teraz głos zabiorą zawodnicy – Mateusz Hałambiec i Ireneusz Butowicz (Carina Gubin), oraz Szymon Kobusiński i Dawid Czarnecki (Lechia Zielona Góra).

A w finale, który 5 sierpnia o 18 w Zbąszynku Lechia zagra z Wartą Gorzów, która w półfinale pokonała Polonię Słubice 2:1.