Nela Szczur mistrzynią Polski w trójboju!

Nela Szczur z ZKS-u Drzonków została mistrzynią Polski do lat 17 w trójboju nowoczesnym(pływanie+laser-run czyli bieg łączony ze strzelaniem).

Mistrzostwa(a także Puchar Polski, który zakończy się jutro)  to pierwsza na świecie impreza pięciobojowa po długiej przerwie wywołanej pandemią.

Nela Szczur zdobyła dziś łącznie 836 punktów. Wyprzedziła drugą Małgorzatę Karbownik z MKS-u Jedynki Łódź (783 pkt.), a także trzecią Polę Wolską z Legii Warszawa (775 pkt.).

W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze dwie miejscowe zawodniczki – ósma była Aleksandra Kasperczak, a dziewiątak Matylda Horbacz.

Najlepszy z panów był Michał Jabłoński z MKP Myślibórz, który na co dzień trenuje w Zielonej Górze. W mistrzostwach zajął pierwsze miejsce zdobywając 899 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Szymon Stanisławski z MKS-u Jedynki Łódź (888 pkt.), a na trzecim Michal Frydrych z Czech (także 888 pkt.).

Dodajmy, że na 9 miejscu uplasował się Paweł Miluch z ZKS Drzonków.

Jeden z organizatorów mistrzostw, trener ZKS Drzonków Tomasz Cygański cieszył się z wyników i samego faktu przeprowadzenia zawodów:

Jutro ostatni dzień imprezy – w Drzonkowie rozdane zostaną medale w Pucharze Polski.