Zielonogórzanie wysoko w PP w pięcioboju nowoczesnym

Pięcioboistka Olimpii Zielona Góra Anna Maliszewska wygrała zawody Pucharu Polski wśród kobiet, a Szymon Staśkiewicz z ZKS-u Drzonków był trzeci wśród panów – impreza zakończyła się dziś w Drzonkowie.

Zmagania te były pierwszą na świecie imprezą pięcioboistów po przerwie spowodowanej pandemią.

Maliszewska łącznie zdobyła 1381 punktów. Druga była Niemka Rebecca Langrehrg (1361 pkt.), a także jej rodaczka Anna Matthes (1327 pkt.).

Rywalizację panów wygrał reprezentant stołecznej Legii Daniel Ławrynowicz, który wywalczył 1480 pkt.

Na drugim miejscu wśród seniorów, tuż za Ławrynowiczem, uplasował się Niemiec Marvin Douge (1465 pkt.). Trzeci był reprezentant ZKS-u Drzonków Szymon Staśkiewicz. Zawodnik z Zielonej Góry, jak sam przyznaje, ma coraz większe trudności ze startami wśród młodszych pięcioboistów.

W pierwszej dziesiątce był jeszcze jeden zawodnik z Zielonej Góry – dziewiąty, Kamil Kasperczak z ZKS Drzonków.

Trzydniową imprezę (2. edycję Pucharu Polski, a także Mistrzostwa Polski trójboistów w formule laser-run) ocenia jeden z organizatorów, a zarazem kierownik pięcioboju nowoczesnego w ZKS-ie Drzonków Tomasz Cygański.