Zorza Ochla wygrała z Promieniem i jest liderem okregówki

Marek Staniszewski

W zielonogórskiej piłkarskiej klasie okręgowej doszło do meczu na szczycie. Zorza Ochla podejmowała drużynę Promienia Żary i wygrała 4:2 (1:2). Zorza została liderem tabeli.

Goście bardzo dobrze rozpoczeli spotkanie i w 20 minucie Marek Wolak zdobył prowadzenie dla Promienia. Wysoki pressing założony przez graczy z Żar dawał efekt, bo gospodarze mieli niewiele do powiedzenia, a w 34 minucie Marek Wolak zdobył z rzutu karnego drugą bramke dla Promienia. Tuż przed przerwą kontaktową bramkę dla Zorzy z rzutu karnego zdobył Rafał Jaszkiewicz. Po zmianie stron oglądaliśmy inną grę gospodarzy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 50 minucie gola na 2:2 zdobył Łukasz Janos, w 75 minucie błąd defensywy Promienia wykorzystał Tomasz Wasielewski, a wynik meczu na 4:2 ustalił Oskar Blinkiewicz:

Szkoleniowiec Zorzy Michał Grzelczyk przyznał, że w pierwszej połowie jego zespół zagrał zbyt asekuracyjnie:

Dwie bramki dla Promienia Żary zdobył Marek Wolak, ale nie wystarczyło to nawet do remisu:

W zespole Promienia zabrakło kilku zawodników w tym kontuzjowanego Łukasza Świdkiewicza.