Trwają prace nad powołaniem samorządowej spółki kolejowej w regionie lubuskim. Nowa organizacja przewozów to wynik m.in. kłopotów z Polregio, które nie realizuje umowy. Stąd, decyzją sejmiku województwa, od połowy grudnia 2024 roku połączenie Wrocław-Zielona Góra obsługują Koleje Dolnośląskie.
– Własny zakład pozwala lepiej przypilnować swoich spraw – mówi radna sejmiku Elżbieta Olga Polak z PSL -Trzeciej Drogi:
Sławomir Kotylak z KO podkreśla, że spółka transportowa obejmie kolej i przewozy autobusowe, ponieważ część mieszkańców regionu jest dotknięta kolejowym wykluczeniem:
Polepszenie komunikacji w regionie jest związane z odpowiedzialnością wielu podmiotów i dbałością m.in. o infrastrukturę techniczną – dodawał prof. Jacek Kurzępa z PiS:
Wysłuchaj całej rozmowy:
„Sobota po 9” 11.1.2025
W audycji „Sobota po 9” rozmawiali dzisiaj radni Sejmiku Województwa Lubuskiego: Elżbieta Olga Polak - PSL, Trzecia Droga Sławomir Kotylak - KO Jacek Kurzępa - PiS
Czytaj więcejDetailsRadni sejmiku województwa lubuskiego rozmawiali w audycji „Sobota po 9”.
Czytaj także:
S. Ciemnoczołowski o problemach na lubuskiej kolei
Zarząd województwa zastanawia się nad powołaniem własnej spółki transportowej lub współpracą z innymi spółkami, które będą obsługiwały pasażerów korzystających z kolei w województwie lubuskim – mówi Sebastian Ciemnoczołowski. Powodem...
Czytaj więcejDetailsCZYTAJ TEŻ:
- Po audycie w lubuskim POLREGIO zarząd spółki zawiadamia Prokuraturę i CBA,
- 17 mln kar dla Polregio. Co z połączeniami Gorzów – Poznań?,
- Wojciech Dinges, wiceprezes zarządu POLREGIO S.A.,
- Kłopoty z Polregio. Na trasie Zielona Góra-Wrocław pojadą Koleje Dolnośląskie,
- Polregio chce więcej pieniędzy za przewozy regionalne.