Strzelcy kończą sezon. Wygrane Sowińskiego i Kukwy w Lubuskim Pucharze Niepełnosprawnych

Start ZG

W Zielonej Górze odbył się X Ogólnopolski Lubuski Puchar Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym. Z lubuskich strzelców najlepiej spisał się Szymon Sowiński ze Startu Zielona Góra. Paraolimpijczyk z Rio de Janeiro, zwyciężył w obu konkurencjach: P1 – pistolet pneumatyczny 60 strzałów mężczyzn i P5 – pistolet standard. Na najwyższym stopniu podium stanął także gorzowianin Cezary Kukwa.

Drugie miejsce w konkurencji R2 – karabin pneumatyczny stojąc –  zajęła Ewa Zimnicka. Natomiast Katarzyna Lewandowska była trzecia w konkurencji P2 – pistolet pneumatyczny.

W konkurencjach pneumatycznych brali udział zawodnicy z jednostek START w Polsce (Białystok, Szczecin, Gorzów, Olsztyn, Zielona Góra) oraz Skorpion Polkowice, Legia Warszawa, włącznie z zawodnikami kadry narodowej.

O wynikach lubuskich strzelców mówi Marek Marucha – szkoleniowiec kadry narodowej i Startu Zielona Góra: