Lubuskie: blisko 12 tysięcy umów o dzieło w 2024

Pixabay

Pixabay

Prawie 12 tysięcy umów o dzieło zgłoszono w 2024 roku w województwie lubuskim – podał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.W skali kraju, w ubiegłym roku, zgłoszono o 235 tysięcy umów o dzieło mniej niż w 2023 roku – wynika z najnowszych danych.

Obowiązek informowania ZUS o umowach o dzieło wprowadziły przepisy Tarczy Antykryzysowej od 1 stycznia 2021 roku. Mówi Agata Muchowska, rzeczniczka regionalna ZUS  w Zielonej Górze:

Z raportu ZUS wynika, że najwięcej osób wykonywało umowy o dzieło w sekcji informacja i komunikacja. Na dalszych miejscach znalazły się działalność profesjonalna, naukowa i techniczna  oraz związana z kulturą, rozrywka i rekreacją.

W ubiegłym roku, w skali kraju, do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zgłoszono blisko milion 400 tysięcy umów o dzieło. 

 

Exit mobile version