Tragedia w DPS. Mężczyzna wypadł z balkonu. Mamy oświadczenie urzędu miasta

M. Czechowska

M. Czechowska

Tragiczne zdarzenie w zielonogórskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów przy ul. Lubuskiej. Z balkonu wypadł mężczyzna. Nie udało się go uratować. Zielonogórskie służby dostały zawiadomienie przed godziną 16.00.

Ponieważ nie było wolnego zespołu ratownictwa medycznego, na miejsce zadysponowano straż pożarną. Mówi mł. bryg. Arkadiusz Kaniak, rzecznik lubuskiej straży pożarnej:

Tragiczne zdarzenie potwierdziła też zielonogórska policja. Na miejscu trwają czynności służb:

Mówiła podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze.

—————

09.04

Oświadczenie Biura Prasowego Urzędu Miasta Zielona Góra w związku z tragicznym zdarzeniem w DPS dla Kombatantów:

Wczoraj, 8 kwietnia 2025 r. w godzinach popołudniowych, miało miejsce tragiczne zdarzenie. Mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Zielonej Górze spadł z wysokości drugiego piętra i poniósł śmierć na miejscu. Obecnie Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze prowadzi dochodzenie w sprawie. Miejsce zdarzenia oraz zapisy monitoringu zostały zabezpieczone na potrzeby postępowania. Mieszkańcy i personel DPS dla Kombatantów zostali objęci opieką psychologiczną.

 

 

Exit mobile version