Osoby po 40 roku życia mogą mieć problem z nabywaniem nowych umiejętności. Wielu z nich rezygnuje z dotychczasowej pracy i zmaga się z kryzysem emocjonalnym. Dziś w Zielonej Górze odbyło się Lubuskie Forum dla osób dorosłych, podczas którego doradzano, jak podejmować się nowych wyzwań.
Aktywność jest ważna – podkreślali uczestnicy spotkania:
Sylwia Piotrowska, wiceprezes fundacji „Zacznij od zmiany” zaznacza, że każdy może osiągnąć sukces, ale musi uwierzyć w swoje predyspozycje:
– Osoby w średnim wieku nadal mogą rozwijać swoje umiejętności – podkreśla dr Agnieszka Opalińska z Uniwersytetu Zielonogórskiego:
– Warto szukać swojego szczęścia w różnych branżach – dodaje Kinga Kuberek, trenerka biznesu:
– Staramy się dotrzeć do osób w średnim wieku, ponieważ wielu z nich nie jest aktywnych zawodowo – przyznaje Aneta Janecka, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze:
Organizatorem Lubuskiego Forum dla osób dorosłych był Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze.









RADIO ZACHÓD


