Zastal spokojnie ogrywa HydtroTruck

Zastal ENEA BC Zielona Góra wygrał kolejny mecz w Polskiej Lidze Koszykówki. Tym razem zespół Żana Tabaka ograł HydroTruck Radom 111-80.

Zastal mocno zaczął, do kosza rywali leciały regularnie trójki Williamsa, Berzinsa i Lundberga i mistrz polski wyszedł na wysokie 18-punktowe prowadzenie 32-14.

Nasi trafiali za to radomianie w I kwarcie wrzucili tylko jedną trójkę, a po 10 minutach było 32-17 dla gospodarzy.

W II kwarcie mecz się wyrównał, teraz HydroTruck zaczął trafiać zza obwodu(Stumbris, Wall czy Zegzuła) i przewaga zielonogórzan spadła nagle do 8 punktów. W 17 minucie było ledwie 41-33. W końcówce znów dobrze zagrał Williams i po 20 minutach wynik brzmiał 53-39.

Początek 3 kwarty to coraz większy napór Zastalu, coraz twardsza gra w obronie i coraz wyższą przewaga. Pierwsze 5 minut to w ogóle seria 16-2 i po wejściu świetnie grającego Lundberga Zastal ucieka na 69-41.

Potem mamy luźniejszą, wolniejszą grę Zastalu, ambitny Hydrotruck i jego serię 13-5. Przewaga Zastalu spada do 30 punktów, ale po 30 minutach znów jest wyższa; wynik: 80-56.

Na początek ostatniej odsłony meczu Zastal poczęstował gości trzema trójkami i na 8 minut przed końcem odszedł na 89-59. Potem Zastal spokojnie pilnował wyniku, a wygrał ostatecznie 111-80.