Rozpoczął się kolejny etap programu „Czyste powietrze”

Fot. www.pixabay.com

Coraz więcej Lubuszan stara się o dofinansowanie na wymianę starych pieców węglowych na niskoemisyjne źródła ogrzewania. W ramach programu „Czyste powietrze” Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze otrzymał już 4,5 tys. wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę ponad 60 mln. złotych.

Mariusz Herbut, prezes lubuskiego oddziału Funduszu, spodziewa się, że wniosków będzie jeszcze więcej, bo teraz z programu będą też mogły skorzystać osoby o niskich dochodach. To efekt nowelizacji programu, wprowadzonej pod koniec października:

Osoby o niskich dochodach, które będą chciały wymienić starego „kopciucha” na nowoczesny piec gazowy lub olejowy, muszą jednak postarać się w urzędzie miasta lub gminy o specjalne zaświadczenie o dochodach.

Mariusz Herbut zaznacza, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska podpisuje już z samorządami porozumienia o współpracy w tym właśnie zakresie i będzie płacił im za każdy złożony wniosek:

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze zachęca mieszkańców regionu do korzystania z programu „Czyste powietrze” i sięgania po dotacje na wymianę pieców na nowe. Jak mówi, pieniędzy na ten cel jest bardzo dużo i z pewnością wystarczy dla wszystkich chętnych:

Dodajmy, że program „czyste powietrze” realizowany będzie do końca 2029 roku. Więcej o możliwości dofinansowania wymiany pieca na nowy można dowiedzieć się na stronie internetowej www.czystepowietrze.gov.pl lub dzwoniąc pod numer specjalnej infolinii 22 340 40 80.

 

 

 

 

Exit mobile version