AZS UZ obronił lubuski Puchar Polski w futsalu

Futsaliści AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego wygrali lubuski Puchar Polski. W finale pokonali Urząd Gminy Krosno Odrzańskie 9-3.

Wynik spotkania już w trzeciej minucie otworzył zawodnik AZS-u Łukasz Hanc. Wyrównał w szesnastej minucie Mariusz Wolbaum. Akademicy odpowiedzieli bramką, którą ponownie strzelił Hanc. Warto wspomnieć, że  chwilę wcześniej akademicy nie wykorzystali przedłużonego rzutu karnego.

Zielonogórzanie już w 21 minucie za sprawą strzału z daleko Jakuba Turowskiego podwyższyli prowadzenie. Nie minęła minuta a na 2-3 strzelił w zespole gospodarzy Mariusz Wolbaum. Ten sam zawodnik chwilę później otrzymał czerwoną kartkę za faul ma jednym z akademików. Ci odpowiedzieli golem, którego autorem był Łukasz Hanc, następnie samotną akcję skutecznie wykończył Dawid Kaczor. Było 5-2 dla AZS-u. W 30 minucie ten sam zawodnik wynik podwyższył. Kolejne trafienie to dzieło bramkarza gości. Jakub Witczak w 32 minucie wykorzystał fakt, że bramka gospodarzy była chwilowo pusta. Na 9-2 podwyższył dwoma golami Łukasz Hanc. W 37 minucie Przemysław Maciąg strzelił trzecią bramkę dla gospodarzy.