Futsal: Gubinianie wygrali z faworyzowanymi akademikami

Marek Staniszewski

Do niespodzianki doszło na inaugurację II ligi futsalu w Zielonej Górze. Faworyzowany Eko-Pol AZS UZ przegrał z ASPIS Gubin 6:8.

Zielonogórzanie rozpoczęli bardzo dobrze i po 11 minutach prowadzili 4:1. Dwie akcje gubinian pozwoliły im zniwelowac przewagę i do przerwy AZS prowadził 4:3. Po zmianie stron gubiński zespół zaczął stwarzać coraz więcej sytuacji i zaczelo to przynosic efekt bramkowy. W 23 minucie goście po bramce Dariusza Iwaskowa prowadzili 5:4. Po siedmiu minutach na ponownie prowadzenie szansę mieli gospodarze, ale Dawid Kaczor nie wykorzystał rzutu karnego. Kontra gości dała im szóstego gola. Akademicy wyrównali w 34 minucie po golu Patryka Jaśkiewicza, ale końcówka meczu należała do gubinian, którzy fetowali niespodziewaną wygraną: