Wydarzenie „Dzieciństwo bez przemocy” przy ratuszu [ZDJĘCIA]

Fot. Jakub Mielcarz

Fot. Jakub Mielcarz

Stoiska profilaktyczne, warsztaty dla dzieci i taniec mocy – przy zielonogórskim ratuszu odbyła się dzisiaj akcja „Dzieciństwo bez przemocy”, zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Wydarzenie miało uwrażliwić mieszkańców na potrzebę zgłaszania wszelkich niepokojących sygnałów.

Punktualnie o 17:00 ratusz został podświetlony na kolor czerwony, symbolizujący sprzeciw wobec przemocy domowej:

– Chcieliśmy podkreślić, że każda forma przemocy jest zakazana – mówi Daria Nowak z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonej Górze:

Podczas wydarzenia odbył się także „taniec mocy”, o czym wspomina Zofia Szozda, kierowniczka Biura Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom:

Zdaniem dr Moniki Kaczmarczyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego, obowiązkiem każdego człowieka jest alarmowanie o podejrzeniu przemocy:

Wydarzenie zwieńczył panel dyskusyjny, w którym wzięli udział pracownicy MOPS, psycholog oraz policjant.

Exit mobile version