Orlik przy ul. Źródlanej w remoncie

M. Czechowska

M. Czechowska

Od blisko trzech tygodni trwa remont orlika przy ul. Źródlanej w Zielonej Górze. Obiekt został zamknięty 23 marca 2026. Na boisku została już położona nowa trawa. Wykonawca zdemontował też plac zabaw, a w miejsce starych postawi nowe urządzenia. Tymczasem Zielonogórzanie korzystają z parku linowego Gęsie Tarasy i czekają na zakończenie remontu:

Orlik przy ul. Źródlanej ma być gotowy do wakacji.

Tymczasem Dolina Gęśnika w wiosennej odsłonie przyciąga i małych i dużych mieszkańców. Można tu spacerować, chodzić z kijkami, jeździć rowerem, na rolkach, wyjść z psem czy nauczyć się jeździć w miasteczku ruchu drogowego:

Przypomnijmy, remontu doczekają się też boiska piłkarskie przy ul. Francuskiej i Staszica w Zielonej Górze. Prace rozpoczną się po zakończeniu roku szkolnego. Remont wszystkich orlików to koszt 4 milionów 290 tysięcy złotych. Dofinansowanie z ministerstwa sportu stanowi 2 miliony 145 tysięcy złotych. 

 

 

 

Exit mobile version