Zielonogórska młodzież otrzymała stypendia kulturalne

fot: P.Kozubaj

fot: P.Kozubaj

Zielona Góra stawia na kulturę. W ratuszu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów artystycznych dla muzyków, twórców literackich oraz przedstawicieli sztuk plastycznych.

 Nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych otrzymało 17 artystów.

– Zależy nam na tym, aby wspierać uzdolnioną młodzież – mówi Marek Kamiński, wiceprezydent Zielonej Góry:

 – Chcę zrealizować projekt, który będzie promował lokalną sztukę – przyznaje Iwa Pytiak, jedna z nagrodzonych osób:

Daria Walusiak otrzymała stypendium za stworzone dzieła literackie oraz sukcesy w ogólnopolskich konkursach:

Otrzymane stypendia artyści będą mogli przeznaczyć m.in. na zakup potrzebnego sprzętu i udział w konkursach międzynarodowych.

Exit mobile version