Zielona Góra stawia na kulturę. W ratuszu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów artystycznych dla muzyków, twórców literackich oraz przedstawicieli sztuk plastycznych.
Nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych otrzymało 17 artystów.
– Zależy nam na tym, aby wspierać uzdolnioną młodzież – mówi Marek Kamiński, wiceprezydent Zielonej Góry:
– Chcę zrealizować projekt, który będzie promował lokalną sztukę – przyznaje Iwa Pytiak, jedna z nagrodzonych osób:
Daria Walusiak otrzymała stypendium za stworzone dzieła literackie oraz sukcesy w ogólnopolskich konkursach:
Otrzymane stypendia artyści będą mogli przeznaczyć m.in. na zakup potrzebnego sprzętu i udział w konkursach międzynarodowych.
Polecamy
Spotkanie z okazji 60-lecia matury
60 lat minęło jak jeden dzień - mogliby zaśpiewać maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego nr 21 w Zielonej Górze. W sobotę...
Czytaj więcejDetails