Zielonogórzanka straciła ponad 100 tysięcy złotych. Dała się nabrać fałszywym doradcom

zdjęcie ilustracyjne/Pixabay

zdjęcie ilustracyjne/Pixabay

Ponad 100 tysięcy złotych straciła mieszkanka Zielonej Góry, która padła ofiarą oszustów podszywających się pod doradców inwestycyjnych. Kobieta znalazła w internecie reklamę obiecującą szybkie zyski i po wypełnieniu formularza została skontaktowana przez fałszywego konsultanta.

Początkowo wpłacała niewielkie kwoty, jednak widząc fikcyjne zyski na wirtualnym koncie, przelewała kolejne pieniądze. W sumie straciła 107 tysięcy złotych. Dodatkowo, po zainstalowaniu wskazanego przez oszustów programu, przestępcy uzyskali dostęp do jej komputera.

Policja apeluje o ostrożność i przypomina, by nie ufać ofertom obiecującym szybkie zyski oraz nie instalować programów do zdalnego dostępu na prośbę nieznanych osób.

Exit mobile version