132 uczniów z Zielonej Góry otrzymało stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce. To coroczna nagroda od prezydenta miasta dla osób, które zdobywały wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach oraz miały najwyższe średnie ocen na koniec roku szkolnego.
Uczniowie otrzymali granty w wysokości od 1000 do 2500 złotych. Nagrodzeni zostali również nauczyciele, którzy w szczególny sposób wspierali swoich podopiecznych.
– Każde wsparcie jest dla nas cenne – przyznają tegoroczni beneficjenci:
Marek Kamiński, wiceprezydent Zielonej Góry ma nadzieję, że otrzymane wsparcie finansowe pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój młodzieży:
– Każda placówka jest dumna z osiągnięć swoich uczniów – przyznaje Adam Szymczak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze:
Otrzymane stypendia beneficjenci będą mogli wykorzystać m.in. na zakup sprzętu do nauki.
Polecamy
TP Zielona Góra tuż za podium międzywojewódzkich mistrzostw młodzików
Towarzystwo Pływackie Zielona Góra zajęło czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików. W drugiej rundzie, która odbyła się...
Czytaj więcejDetails